Зв'язування абразивного інструменту

Feb/04/2016 - 11:02

Завдання зв'язки сформувати та утримати шліфувальний матеріал у формі кола (сегменту, бруска). Будь-яка зв'язка є баластом і заважає процесу шліфування, тому що різальним інструментом є абразивний матеріал. Але без сполучної речовини створити абразивний інструмент фіксованої геометричної форми неможливо. Від типу та кількості зв'язки у колі залежить твердість, структура, механічна міцність та інші параметри абразивного інструменту. Зв'язування значною мірою впливає на інтенсивність знімання матеріалу, якість обробки, стійкість і, відповідно, економічність операції.

            Існує два основних типи зв'язок: неорганічні та органічні:

Неорганічні зв'язки: (керамічна і магнезіальна) мають високу вогнетривкість, водостійкість, хімічну стійкість і відносно високу експлуатаційну стійкість.

Залежно від хімічного складу і вогнетривкості керамічні зв'язки діляться на плавляться (склоподібні) і спікаються (порцеляноподібні) Пов'язані зв'язки після остигання перетворюються на скло, спека розплавляються тільки частково і за своїм складом і станом близькі до фарфору. Керамічні зв'язки, найчастіше, являють собою багатокомпонентні суміші, складені у певних пропорціях із подрібнених сировинних матеріалів: вогнетривкої глини, плавнів (польового шпату, борного скла), тальку та ряду інших матеріалів. Недоліком керамічної зв'язки є її висока крихкість, внаслідок чого кола на цій зв'язці не можуть використовуватися на операціях з ударними навантаженнями (обдирне, відрізне та силове шліфування). Відносно низька межа міцності при згинанні не допускає застосування таких кіл для відрізних робіт, оскільки вони тонкі і можуть зруйнуватися від бічного навантаження (згинання). Різні хімічні речовини та терміни зберігання на зв'язку не впливають.

Магнезіальні зв'язки отверждаются без термічного впливу і є магнезіальний цемент, основними компонентами якого є оксид магнію і хлористий магній. До недоліків цієї зв'язки слід віднести гідрофобні властивості та відносно низьку міцність. Кола на магнезіальній зв'язці експлуатуються з робочою швидкістю до 25м/с. Для зберігання потрібно створювати особливі умови.

             До органічних зв'язків відносяться: бакелітова, вулканітова, гліфталева, епоксидна, полівінілформалева та поліефірна.

Бакелітова зв'язка (позначення "В") – основою є фенолформальдегідні смоли рідкі та порошкоподібні з наповнювачами неорганічної природи (кріоліт, пірит, алебастр та ін.). Абразивний інструмент на бакелітовій зв'язці має високу міцність, особливо на стиск і ударну міцність, переважаючи за цими показниками інструмент на кераміці. Висока міцність бакелітового зв'язування дозволяє абразивному інструменту працювати при великих навантаженнях і високих швидкостях різання (при армуванні склосіткою - до 80 м/с і вище). Основне застосування - виготовлення кіл для обдирних та відрізних операцій, при шліфуванні з великими навантаженнями та зніманням металу. До недоліків цієї зв'язки слід віднести невисоку теплостійкість - деструкція зв'язки відбувається при температурах 400 - 700 ° С, недостатню стійкість до впливу лужних розчинів, що обмежує застосування охолоджуючих рідин (небажано застосування розчинів, що містять луги більше 1,5%). Термін зберігання абразивного інструменту на бакелітовій зв'язці обмежені.

Вулканітова зв'язка (позначення "R") – багатокомпонентна композиція, основний компонент – синтетичний каучук. В якості добавок: вулканізуючий агент - сірка, прискорювачі вулканізації (каптакс, тіурам та ін), мінеральні та органічні наповнювачі, що регулюють фізико-механічні та експлуатаційні властивості абразивних інструментів та формувальні властивості маси. Інструмент на вулканітовій зв'язці має еластичність і щільність, тому може використовуватися як при звичайних видах шліфування, так і на полірувальних операціях. Кола на вулканітовій зв'язці, на відміну інших видів, можуть бути виготовлені дуже тонкими (десяті частки міліметра при діаметрі до 150-200 мм.). Недоліком є ​​низька теплостійкість (250°-300°С) і слабке закріплення зерна у зв'язці, що пояснює нижчу зносостійкість кіл у порівнянні з бакелітовими та керамічними.

Гліфталева зв'язка – продукт взаємодії гліцерину з фталевим ангідридом. Низька теплостійкість (120°С), невисока твердість дозволяє застосовувати круги на гліфталевій зв'язці тільки операцій полірування при робочої швидкості не вище 40 м/с.

Полівінілформалева зв'язка - спінений полівінілформаль. Інша назва кіл на основі цієї зв'язки – поропластові. Використовуються для полірувальних та довідкових операцій.

Епоксидна та поліефірна зв'язки - представляють склади на основі епоксидних та поліефірних смол. Використовуються дуже обмежено, в основному для виготовлення каменеобробного інструменту та галтувальних тіл.

При виборі зв'язки абразивного інструменту виходять з характеру операції; умов роботи інструменту та виду використовуваного шліфувального матеріалу.

Найбільше застосування при виготовленні абразивного інструменту мають керамічні, бакелітові та вулканітові сполучні. Основне застосування наведено нижче у таблиці:

У провідних зарубіжних виробників використовуються аналогічні види сполучних абразивного інструменту. Відмінність лише у більшому розмаїтті та кількості найменувань (варіацій на тему...). Ухвалена тенденція на розробку спеціальних сполучних під види та операції шліфування виправдовують себе. У Росії та Україні зворотна тенденція: уніфікація сполучних.

Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.