Вибір характеристик абразивного інструменту

Feb/04/2016 - 18:02

Ефективність шліфування при забезпеченні необхідної якості обробки є одним із головних завдань у галузі абразивної обробки. Ефективність шліфувальних операцій значною мірою залежить від правильного вибору характеристики абразивного інструменту.

            В основному абразивний інструмент стандартизований і повинен відповідати вимогам нормативної документації, тому питання вибору раціональної конструкції інструменту, як правило, зводяться до вибору його оптимальної характеристики. В окремих випадках для оснащення спеціальних верстатів та автоматичних ліній ведеться проектування та застосування спеціального абразивного інструменту, що відрізняється формою та розмірами від нормалізованого інструменту.

При виборі характеристики абразивного інструменту повинні враховуватися такі параметри: характеристика матеріалу, що шліфується; розмір деталі, форма і вид поверхні, що шліфується; необхідна точність обробки; припуск, що знімається, вихідний параметр шорсткості поверхні; необхідну якість обробки деталі; тип верстата та його характеристика, у тому числі жорсткість системи, потужність електродвигуна; режим роботи (швидкість кола та виробу, величина подачі, тип подачі, охолодження).

Схема вибору характеристик та розробки конструкції абразивного інструменту показана на малюнку нижче:

Одним із ключових параметрів абразивного інструменту є безпосередньо абразивний матеріал, за допомогою якого здійснюється процес шліфування.

Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.