Структура абразивного інструменту

Feb/04/2016 - 09:02

Під структурою прийнято розуміти співвідношення обсягів шліфматеріалу, зв'язки та пор в абразивному інструменті. Структура абразивного інструменту характеризується вмістом абразивного матеріалу в одиниці його обсягу, вираженим у відсотках.

VЗ + VС + VП = 100%,

де VЗ – обсяг зерна, VС – обсяг зв'язки, VП – обсяг пір.

Визначальним параметром структури є обсяг VЗ.

Зі збільшенням на один номер структури обсяг зерен зменшується на 2%, відстань між зернами і розмір окремих пір збільшуються, проте збереження однакової твердості інструменту обсяг зв'язки також збільшується на 2%, при цьому обсяг пір залишається незмінним.

Різні співвідношення обсягів зерна і зв'язки, при дотриманні яких у процесі виробництва одержують абразивні інструменти різної твердості з тим чи іншим обсягом пір, наведені в таблиці нижче:

Таким чином, абразивні інструменти, що мають однакові зернистість і твердість, але різні структури різняться між собою за ступенем зближення абразивних зерен. Структуру, позначену № 1...4, прийнято називати закритою (щільною), № 4...8 — середньою, № 9...12 та вище (до 16) — відкритою. Чим більший номер структури, тим більша відстань між зернами, тобто структура більш відкрита.

 

Інструменти відкритої структури мають покращені умови відведення стружки та менше тепловиділення. Найбільше ефективно їх застосування при обробці в'язких металів, а також металів, схильних до припаків і тріщин.

На вибір структури абразивного інструменту впливають такі фактори:

- фізико-механічні властивості оброблюваного матеріалу (м'які матеріали з невеликим опором розриву обробляються колами відкритих структур, тверді з дрібнозернистою будовою та крихкі матеріали – колами закритих структур);

- необхідну якість обробки (для чистової обробки слід використовувати кола більш закритих структур, ніж для попередньої або грубої обробки; для обдирання зі значним припуском рекомендується використовувати кола відкритих структур);

- величина тиску при шліфуванні (при великих тисках слід застосовувати кола середньої та закритої структур)

Як правило, кола відкритих та закритих структур виготовляються за окремим замовленням. Підприємства серійну продукцію випускають у середніх структурах.

Дуже орієнтовні рекомендації щодо вибору структури абразивного інструменту в залежності від операції шліфування наведені в таблиці нижче:

Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.