Параметри обробки, що впливають вибір абразивного матеріалу. Матеріал, що обробляється

Jan/05/2016 - 14:01

Щоб уточнити рекомендації щодо вибору абразивного інструменту, необхідно враховувати наступні параметри обробки:

- характеристика оброблюваного матеріалу (хімічний склад, фізико-механічні властивості тощо)

- геометричні параметри та форма шліфованої поверхні (суцільна, переривчаста), точність обробки

- припуск на обробку, вихідний стан поверхні, що шліфується (в т.ч. шорсткість), необхідна якість обробки

- тип верстата та його параметри

- умови обробки (швидкість кола та виробу, тип та діапазон подач, охолодження тощо)

- ефективність обробки (продуктивність, необхідна стійкість інструменту, втрати на редагування, витрати на ел.енергію і т.д.)

Матеріал, що обробляється

            Хімічний склад оброблюваного матеріалу, особливо металу, істотно впливає на якість шліфування, ступінь окислення стружки і якість поверхні, що обробляється. Наприклад, алюміній, кремній, нікель та інші здатні утворювати хімічно стійку плівку, збільшуючи стійкість сплавів до окислення. Навпаки, підвищення вмісту вуглецю знижує стійкість сплавів проти окислення і цим сприяє процесу утворення стружки і полегшує її видалення з кола. Отже, підвищення ступеня окислення полегшує процес шліфування, а зниження утрудняє. Тому вуглецеві сталі, наприклад, краще шліфуються, ніж леговані конструкційні та інструментальні. Легують присадки сприяють утворенню в сталях карбідних сполук, підвищують їх твердість і температуру плавлення. Це погіршує оброблюваність сталей абразивними інструментами, підвищує рівень затуплення абразивних зерен, знижує стійкість кіл між правками.

            Важливе значення для процесу шліфування мають і фізико-механічні властивості матеріалу - теплопровідність та теплостійкість, міцність та в'язкість. Так, обробка сплавів з низькою теплопровідністю відбувається при високих температурах, що робить їх важкообробними. Висока міцність у поєднанні з великою в'язкістю також ускладнює процеси шліфування. Наприклад, сірий чавун обробляється значно легше, ніж вибілений або легований.

            Враховуючи значне розмаїття властивостей матеріалів та різну оброблюваність стандартом ISO 513 встановлено 6 груп оброблюваності. Стандарт було створено для лезового інструменту, але було прийнято та адаптовано фахівцями для абразивного інструменту. У кожну групу входять матеріали, які створюють при обробці один тип навантаження на ріжуче зерно і тим самим визначають той самий тип зносу абразивного зерна.

Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.