Класифікація абразивних матеріалів

Feb/04/2016 - 16:02

Абразивні матеріали поділяються на два класи: штучні (синтетичні) та природні. До штучних абразивних матеріалів відносяться електрокорундові абразивні матеріали, електрокорунди (нормальний, білий та леговані), монокорунд; спечені корунди (формокорунди), SG-абразиви; карбідокремнієві абразивні матеріали - карбіди кремнію зелений і чорний; карбід бору; синтетичні алмази та матеріали на основі кубічного нітриду бору (ельбор, гексаніт, кубоніт та інші марки), що виділяються в самостійну групу абразивних матеріалів, яку називають надтвердими матеріалами.

До природних абразивних матеріалів відносяться природні алмази, природний корунд, гранат, кремінь та ін.

 

Хімічний та мінералогічний склад абразивних матеріалів

та їх кристалічна будова

Основними властивостями матеріалів, що визначають їхнє включення до групи абразивних матеріалів, є їх високі порівняно з іншими матеріалами твердість та абразивна здатність. Водночас абразивні матеріали, як і всі інші конструкційні та інструментальні матеріали, характеризуються комплексом фізико-механічних та хімічних властивостей. Зазначені властивості залежать від хімічного та мінералогічного складу абразивного матеріалу, а також його кристалічної будови.

Оскільки природні абразивні матеріали займають невеликий обсяг у загальному обсязі випуску та застосування абразивних матеріалів, тому будуть освітлені хімічний, мінералогічний склад та властивості штучних абразивних матеріалів.

Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.