Карбідкремнієві абразивні матеріали

Feb/04/2016 - 14:02

Карбід кремнію як абразивний матеріал містить 98,5 % і більше SiC, що кристалізується переважно в гексогональній структурі -SiC. Карбід кремнію існує у двох кристалічних формах: β-SiC (кубічна структура, кристалізується при 1500-16500C, стійка до 18000C) α-SiC (гексагональна структура, кристалізується при 1800-20000C, стійка до 2300 0C). При температурі 1900-23000 C відбувається перекристалізація β-форми в α-форму.

Карбіди кремнію α і β мають велику кількість структурних форм, що відрізняються відстанню між атомами в кристалічній решітці по осі.

            Фізичні та хімічні властивості α та β карбіду кремнію та їх політиків не мають помітних відмінностей. Хімічно чистий карбід кремнію безбарвний та прозорий, а технічний забарвлений від світло-зеленого до чорного кольору залежно від складу та вмісту домішок. Забарвлення та властивості карбіду кремнію в основному визначаються розчиненням у кристалах алюмінію та азоту, сумарна концентрація яких у чорному та особливо електротехнічному карбідах кремнію досягає 0,4 %. Однак тільки карбід кремнію α-SiC (гексагональної структури) є абразивним матеріалом і має відповідні властивості.

            При плавці карбідів кремнію, як правило, супутніх мінералів не утворюється, проте в матеріалі залишається певна частина вихідних матеріалів, що не прореагували, — відновника (вуглецю) в основному у вигляді графіту, а також відновлених з оксидів до металу кремнію і заліза.

                Розрізняють 2 основні типи карбіду кремнію: зелений марки 63С і 64С, чорний марки 53С і 54С. Зелений карбід кремнію містить менше домішок, більш тендітний і має більшу абразивну здатність. Хімічний склад шліфматеріалів карбіду кремнію представлений нижче в таблиці:

Чорний карбід кремнію, зелений карбід кремнію є вихідними матеріалами для одержання шліфувальних матеріалів. Металургійний карбід кремнію є вихідним матеріалом для виробництва фракцій з масовою часткою SiC не менше 88%.

Карбід кремнію за хімічним складом випускається з вимогами, наведеними в таблиці:

Якість карбіду кремнію визначають хімічним аналізом проби, відібраної після операції середнього дроблення в цеху виробництва шліфматеріалів і подрібненої в ЦЛК до мінус 630 мкм.

          Визначення хімічного складу чорного карбіду кремнію, зеленого карбіду кремнію виробляють відповідно до ГОСТ 26327-84, металургійного карбіду кремнію – відповідно до ТУ У 24.1 – 00222226 – 030:2006.

Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.