Кремінь

01.02.16
4921
0

Кремінь - однорідна щільна гірська порода, що складається з кремнезему (халцедону) скритокристалічної структури та мікроскопічних зерен кварцу з домішкою карбонатів, глинистих речовин та органічних залишків. Колір його - від світло-сірого до чорного, іноді з буро-жовтим відтінком; злам раковистий, завдяки чому при дробленні кремені утворюються частинки з гострими кромками.

Форма кремнів дуже різноманітна: це округлі, пальцеподібні, пластинчасті та інші форми конкреції, часто мають нарости, отвори та порожнечі, заповнені дрібними кристаликами кварцу.

Кремінь і кремній - зовсім не те саме. Це в'язкий міцний агрегат скритокристалічного та аморфного кремнезему. Суміш скритокристалічних і аморфних кремнеземів: халцедону, кварцу і опала, що дуже слабо просвічує. Часто кремінь має органогенне походження, оскільки кремінь входить до складу скелетів деяких морських одноклітинних організмів.

Мікротвердість кременя знаходиться на рівні гранатів, у природі зустрічається у вигляді масивних порід та гальки.

Як шліфувальний матеріал використовується кремінь, що містить не менше 96% SiO4 і не більше 1% Fe2O3. Застосовується вкрай обмежено виготовлення спеціальної шліфувальної шкірки, якої обробляють шкіри, ебоніт, дерево. Класифікація за крупністю шліфувального матеріалу провадиться відповідно до таблиці 4.

*скачать статью полностью в PDF - Скачать
Ми завжди раді Вам допомогти!
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Відправити запит
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.